Domino, Easter, Games, Język angielski/English

Easter Egg Hunt

Szukanie czekoladowych jajeczek jest chyba jedną z ulubionych tradycji pochodzących z krajów anglojęzycznych naszych uczniów – jeśli nie ulubioną. Tak więc nie może jej zabraknąć podczas zbliżających się zajęć.

10-01

Zgodnie z tradycją na zajęcia poprzedzające Easter Egg Hunt przynoszę marchewkę i zostawiam ją na parapecie tak, żeby widziały to dzieci. Nie zdradzam, dla kogo ta marchewka jedynie mówię, że na następnych zajęciach sprawdzimy, co się z nią stanie.

Już przed właściwymi zajęciami przygotowuję salę. Na podłodze kładę ślady stóp królika, które wycięłam z papieru kolorowego i zalaminowałam. Na biurku zostawiam list od króliczka wielkanocnego zapakowany w specjalną kopertę przypominającą głowę królika. W niektórych grupach (szczególnie w tych najmłodszych) list odczytuje nam króliczek Alilo. Skorzystałam ze świetnej opcji nagrywania u Honey Bunny i poprosiłam koleżankę o przeczytanie listu – nie chciałam, żeby króliczek mówił moim głosem 😉 List znajdziecie tutaj.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

I wreszcie w całej sali chowam małe czekoladowe jajeczka – przynajmniej po jednym dla każdego dziecka. W tym roku moi uczniowie będą szukać jeszcze gry QR domino, które na potrzeby Wielkanocy przybrało kształt jajek.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Dzieci otrzymują dwa koszyczki i zadanie: szukamy jajeczek. Od jednego koszyczka wkładamy czekoladowe jajeczka, a do drugiego – papierowe.

Po wykonanym zadaniu liczymy jajeczka – of course in English 😉 Następnie układamy QR domino.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Gra do pobrania tutaj/Download here –> QR domino Easter

Czekoladowe jajeczka pałaszujemy oglądając część uroczego filmiku przedstawiającego Easter Egg Hunt oraz bardzo fajny klip „A very special Easter”.

Wczoraj natknęłam się na ciekawy filmik, dzięki któremu rozwikłana została zagadka, skąd pochodzi króliczek wielkanocny 🙂 Może podzielicie się nim ze swoimi uczniami 🙂

W tym roku próbujemy również jelly beans, które pojawiają się u nas zamknięte w słoiczku – króliczku. Jak to pisałam tydzień temu, w tym roku motywem przewodnim moich zajęć jest właśnie Easter Bunny 🙂

Bez nazwy-18-01a

Tak wygląda mój wstęp do wielkanocnych lekcji. Pozostałe pomysły na dalszą część wielkanocnych zajęć znajdziesz tutaj –> Easter is coming!

Reklamy

7 myśli w temacie “Easter Egg Hunt”

  1. Króliczkowe ślady łapek – to takie słodkie! A jak oplujecie na jajka to dzieci po prostu szukają czy dajesz im jakieś instrukcje? Ja uwielbiam robić treasure Hunt ale wtedy podaje wskazówki albo jakieś zadania. Taki Easter egg Hunt to niesamowita frajda dla dzieci!

    Polubione przez 1 osoba

    1. Udzielam im instrukcji, ponieważ niektóre jajeczka chowam w miejsca, w których ciężo je znelźć bez podpowiedzi 😉 To prawda, dzieci naprawdę świetnie się bawią podczas takich zajęć. I zapadają im one w pamięć 😉

      Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s