What time is it?

W okresie przygotowań do wielkanocnych zajęć nie możemy zapominać o „normalnych” lekcjach.  Z trzecimi klasami zaczynam właśnie kolejny rozdział, w którym będziemy uczyć się m.in. określania czasu. Tak więc przygotowałam gry, które pomogą nam łatwo i przyjemnie zgłębić tajniki odpowiedzi na pytanie „What time is it”.

time-01

Moi uczniowie bardzo lubią grać w „I have … Spring” kilknij tutaj –> I have … Spring. Dzięki tej grze nie tylko dobrze się bawią, ale – co najważniejsze  😉 – szybko zapamiętują nowe słówka. Postanowiłam wykorzystać to podczas określania czasu i przygotowałam nową wersję gry. Tym razem będziemy grać w  „I have … What time is it?”. Przygotowałam 24 karty w dwóch wersjach językowych: angielskiej i niemieckiej.

 

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Gra do pobrania tutaj/Download here –> I have … What time is it?

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Ich habe …

W „I have … ” możemy grać na trzy sposoby. 

Dzieci siedzą w kole, a na środku rozkładamy wszystkie karty. Nauczyciel pokazuje pierwszą kartę i czyta zapisany na niej tekst „I have quarter past ten. Who has half past nine?” Uczeń, który pierwszy odnajdzie szukaną kartę, zatrzymuje ją, czyta tekst zapisany na niej … itd. Wygrywa uczeń, który zdobędzie najwięcej kart. Minusem tej wersji jest to, że dzieci mogą wyrywać sobie karty, więc proponuję taką wersję dla małych grup.

W drugiej wersji każdy uczeń otrzymuje taką samą ilość kart. Nauczyciel pokazuje pierwszą kartę, czyta zapisany na niej tekst „I have quarter past ten. Who has half past nine?” i kładzie kartę na środku koła. Uczeń, który ma szukaną kartę pokazuje ją, czyta tekst zapisany na niej … itd. Gramy dopóki wszyscy nie pozbędą się kart.

Możemy też grać podobnie jak w „Czarnego Piotrusia”. W związku z tym, że zawsze jedna i ta sama karta zostaje na koniec gry, to grając w drugą wersję dzieci mogą losować po jednej karcie od sąsiada – tak, żeby ta karta mogła zmieniać właścicieli 🙂 Tutaj może wygrywać osoba, która jako pierwsza pozbędzie się kart. 

Druga gra to domino. Uczniowie odczytują godzinę zapisaną i jednym kafelku i szukają zegara przedstawiającego właściwy czas. Przygotowałam kart. Jakiś czas temu planowałam Qr domnio, ale ponieważ taka gra pojawiła się niedawno u Mambiatki, nie chciałam powielać pomysłu i przygotowałam klasyczną wersję tej gry.

 

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Domino What time is it?

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Domino Deutsch

 Have fun!

Reklamy

2 thoughts on “What time is it?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s