Dobble Christmas and toys

Tym razem miałam nie publikować bożonarodzeniowego Dobble – głównie ze względu na to, że jedna wersja tej gry mojego autorstwa ukazała w drugim numerze EnglishLand. Jednak okazało się, że w mojej rodzinie jest rezolutny 4 – latek, który bardzo lubi grać w Dobble, więc postanowiłam, że Mikołaj podaruje mu m.in. specjalną edycję tej gry – Christmas and toys. A kiedy gra już była gotowa to stwierdziłam, że podzielę się nią z Wami oraz z moimi uczniami 🙂

christmas-1046068_1280

Jak zawsze, przygotowałam 31 kart. Przy takiej ilości najlepiej grać w max 4 osoby na jeden zestaw. Tasujemy  karty i rozdajemy po jednej zakrytej karcie przed każdym graczem. Z odkrytych kart robimy stos na środku stołu. Wygrywa gracz, który zdobył najwięcej kart ze stosu na koniec gry.

Dobble Christmas and toys

Gotowa gra prezentuje się tak 🙂 

img_20161206_123427

„Double Christmas and toys” tworzy komplet z moimi wcześniejszymi grami w bożonarodzeniowym klimacie: domnio, boaed game and memory –> Pomysły przy tablicy Christmas/WinterW kolejce czeka jeszcze Christmas Taboo – za tydzień na blogu!

Reklamy

18 thoughts on “Dobble Christmas and toys

  1. Niczego nie „zrzynam” – za każdym razem zaznaczam, gdzie znalazłam grę, którą się inspirowałam lub wprost podaję źródło. Proszę więc poczytać dokładnie, zanim zacznie Pan/Pani wygłaszać takie opinie na mój temat.
   Pozdrawiam i więcej luzu i życzliwości życzę – szczególnie w tym przedświątecznym czasie 🙂

   Lubię to

   1. Proszę się nie przejmować, ta „Pani” hejtuje wszystkie blogi związane z edukacją logując się z różnych kont. Oczywiście nie ma pojęcia jak działa blogosfera. Polecam moderację. POMYSŁY PRZY TABLICY to doskonała strona. Pozdrawiam 🙂

    Polubione przez 1 osoba

    1. Nie chciałam usuwać komentarza, żeby nie wyszło na to, że zezwalam tylko na pozytywne komentarze. Nie zrobiłam nic złego więc postanowiłam, że odpowiem na taki komentarz.
     Dziękuję za słowa wsparcia 🙂 Również pozdrawiam

     Polubione przez 1 osoba

  1. Mechanika gry opisana jest w poście. Gracze szukają wspólnego elementu dla poszczególnych kart. Każda karta z każdą inną kartą ma jeden wspólny element. Gracz, który pierwszy odnajdzie ten element podaje jego nazwę i zabiera tę kartę.

   Lubię to

 1. Gra ‚zerżnięta’? Sposób gry jest powszechnie znany, ale ja dziękuję Ewelinie za gotowca, którego nie miałabym sposobności i czasu przygotować. Dzięki tak kreatywnym blogerom mam mniej roboty i dużo inspiracji. Za co dziękuję 🙂

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s