BINGO, Christmas, Games, Język angielski/English

Christmas BINGO!

Moim pierwszym skojarzeniem związanym z Bożym Narodzeniem jest choinka. Dla mnie jest ona symbolem tych świąt. Właśnie dlatego to Christmas tree jest głównym motywem kolejnej bożonarodzeniowej gry. Zapraszam Was do grania w BINGO!

5-01

Zazwyczaj w BINGO! gramy według takich zasad:
Każde dziecko otrzymuje planszę oraz dziewięć małych karteczek (ja wycinam karteczki z makulatury – ekologiczne i ekonomicznie). W tej wersji obrazki możemy zakrywać plastikowymi zakrętkami.
Następnie wszyscy zakrywają trzy dowolne obrazki na planszy. Zaczynamy! Nauczyciel podaje angielskie nazwy poszczególnych obrazków. Dzieci, które wcześniej nie przykryły tego obrazka karteczką – przykrywają teraz pole z właściwym rysunkiem. Osoba, która pierwsza zakryje wszystkie obrazki na swojej planszy woła Bingo! i wygrywa zabawę. 

Przygotowałam 15 różnych plansz, na których obrazki zawieszone są na choinkach 🙂 Zamiast karteczek do gry możemy wykorzystać plastikowe zakrętki. 

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Christmas BINGO!

Choinki prezentują się naprawdę uroczo 🙂 Mam nadzieję, że przypadną do gustu Wam i Waszym uczniom 🙂 A moje pozostałe bożonarodzeniowe materiały znajdziecie tutaj -> Christmas by Pomysły przy tablicy

13 myśli w temacie “Christmas BINGO!”

  1. bardzo fajny blog, trzeba mieć skąd czerpać inspiracje 🙂 Jakby ktoś chciał jeszcze dodatkowe pomysły to polecam https://wyznaniamlodegonauczyciela.wordpress.com/ Takie blogi zawsze pomagają w planowaniu zajęć, oby ich było jak najwięcej 🙂 trzeba się dzielić doświadczeniami z zajęć, zawsze to coś może pomóc 😉 Teraz będę mieć tutaj (u pani Eweliny) dodatkowe źródło inspiracji 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s