Christmas, Clothes peg games, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Uncategorized

Bożonarodzeniowe gry z klamerkami

Kolejne zakupy na Aliexpress zaowocowały nowymi materiałami. Jeśli znacie mojego bloga, to dobrze wiecie, że podczas każdych zakupów na tym „chińskim Allegro” zaopatruję się drewniane klamerki z różnymi motywami. Tym razem przygotowałam oczywiście gry z klamerkami w bożonarodzeniowej odsłonie.

grafika do wpisDwo-01

Zabawy z klamerkami gościły na moim blogu już kilkakrotnie. W związku z tym uzbierałam już sporą ilość małych drewnianych spinaczy z przeróżnymi motywami. Tym razem skusiłam się na misie polarne, Mikołaje. Pomimo tego, że zamówienie składałam jeszcze w październiku, do tej pory dotarły do mnie tylko niedźwiedzie polarne, na pozostałe nadal czekam. Pamiętajcie, że zakupy na Aliexpress trzeba planować z dużym wyprzedzeniem. Ja na przesyłki zazwyczaj czekam 3 – 6 tygodni, ale zdarzyło mi się, że jedna zamówiona rzecz dotarła do mnie po ponad 2 miesiącach.

klamerki2-01

Przygotowałam cztery rodzaje gier w czterech wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej i francuskiej. Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Katarzynie PlucieMagdzie Szafraniec, za hiszpańskie Monice Bielawie a francuskie Urszuli Zarzyckiej. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.

Pierwsza gra ma na celu utrwalenie słownictwa związanego z Bożym Narodzeniem.  Opracowałam tutaj 24 karty. Na każdej z nich znajduje się jeden obrazek wraz z trzema wyrazami – oczywiście tylko jedna nazwa jest poprawna. Podczas zabawy dzieci przypinają klamerkę przy poprawnej nazwie obrazka.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Clothes peg Christmas vocabulary
Gra do pobrania tutaj/Download here -> klamerki nazwy Weihnachten Deutsch
Gra do pobrania tutaj/Download here -> klamerki nazwy Navidad ESP
Gra do pobrania tutaj/Download here -> klamerki nazwy Noël FR

Druga wersja gry z klamerkami to zabawa, w której sprawdzenie znajomości kolorów. Tak jak w przypadku wersji z nazwami, na każdej karcie znajduje się obrazek z trzema nazwami kolorów – oczywiście tylko jedna opcja jest poprawna. I tak jak w przypadku poprzednich gier, dziecko przypina klamerkę przy prawidłowej nazwie koloru/kolorów.
clothes peg colours-04
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Clothes peg Christmas colours
Gra do pobrania tutaj/Download here -> klamerki kolory Weihnachten Deutsch
Gra do pobrania tutaj/Download here -> klamerki kolory Navidad ESP
Gra do pobrania tutaj/Download here -> klamerki kolory Noël

Kolejna gra z klamerkami to zabawa, w której ćwiczymy liczenie. Tym razem każda karta zawiera określoną liczbę różnych elementów. Dziecko przypina klamerkę przy właściwej liczbie. Z opracowanymi przeze mnie kartami ćwiczymy liczby 1 – 20.

Christmas Clothes peg liczby-06

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Clothes peg Christmas numbers
Gra do pobrania tutaj/Download here -> klamerki liczby Weihnachten Deutsch
Gra do pobrania tutaj/Download here -> klamerki liczby Navidad ESP
Gra do pobrania tutaj/Download here -> klamerki liczby Noël FR

Ostatnia wersja bożonarodzeniowej gry z klamerkami skierowana jest do najmłodszych uczniów. Graficznie wygląda ona identycznie, jak ta powyżej z tą różnicą, że tutaj zamiast słownego zapisu liczb mamy cyfry.

klamerki liczby cyfry Christmas-03
Gra do pobrania tutaj/Download here -> klamerki Boże Narodzenie liczby

Pamiętajcie, że jeśli nie macie takich ozdobnych drewnianych klamerek to w tych grach możecie wykorzystać zwykłe spinacze do prania lub spinacze do papieru. Bawcie się dobrze!

Informacje, które możecie wykorzystać podczas zajęć o Bożym Narodzeniu oraz link do padleta z inspiracjami znalezionymi przeze mnie w Internecie znajdziecie w drugim numerze mojego magazynu online tutaj -> Zimowe Pomysły przy tablicy

A moje pozostałe materiały związane z Bożnym Narodzeniem czekają tutaj -> Christmas by Pomysły przy tablicy

8 myśli w temacie “Bożonarodzeniowe gry z klamerkami”

    1. No tak, ja również ciągle znajduję coś nowego, Ali to prawdziwa kopalnia jeśli chodzi o niedrogie materiały, tylko trzeba poświęcić sporo czasu, żeby się do czegoś fajnego „dokopać” 😉

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s