Autumn, Clothes peg games, Halloween, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Thanksgiving

Jesienne gry z klamerkami

Postanowiłam sięgnąć po zabawy, które sprawiają moim uczniom dużo frajdy a które już od dłuższego czasu nie pojawiły się na mim blogu. Wyciągamy z szuflady woreczek ze spinaczami i zabieramy się za jesienne zabawy z drewnianymi klamerkami.

16-01

Klamerki gościły na moim blogu już kilkakrotnie. Podczas zajęć już samo wybieranie klamerek sprawia moim uczniom ogromną frajdę – jestem szczęśliwą posiadaczką dużej ilości przeróżnych ozdobnych klamerek, które upolowałam na AliExpress za nieduże pieniądze. Obecnie czekam na kolejną przesyłkę, w której znajdę m.in. … kolejne drewniane klamerki! Tym razem zakupione jednak z myślą o grudniowych zajęciach.

clothes peg 5-01
Póki co zostajemy w jesiennym klimacie. Dzisiaj przygotowałam kilka gier, do których możecie użyć również zwykłych spinaczy do prania albo spinaczy do papieru. Wszystkie materiały znajdziecie w czterech wersjach językowych. Za hiszpańskie tłumaczenia dziękuję Monice Bielawie, niemieckie – Dominice Ziębie a francuskie – Urszuli Zarzyckiej.

Zaczynam od utrwalania słownictwa. Do tej gry przygotowałam 24 karty. Na każdej z nich znajduje się jeden obrazek wraz z trzema wyrazami – oczywiście tylko jedna nazwa jest poprawna. Podczas zabawy dzieci przypinają klamerkę przy właściwej nazwie obrazka. Słownictwo związane jest z jesienią, Halloween i Thanksgiving. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Clothes peg Names Autumn
Gra do pobrania tutaj/Download here -> klamerki nazwy Otoño Español
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Herbst klamerki nazwy
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Automne klamerki nazwy

Druga propozycja to sprawdzenie znajomości kolorów. Tak jak w przypadku wersji z nazwami, na każdej karcie znajduje się obrazek z trzema nazwami kolorów – oczywiście tylko jedna opcja jest poprawna. I tak jak w przypadku poprzednich gier, dziecko przypina klamerkę przy prawidłowej nazwie koloru/kolorów.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Clothes peg Autumn Colours
Gra do pobrania tutaj/Download here -> klamerki kolory Otoño Español
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Herbst klamerki kolory
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Automne klamerki kolory

Numer 3 moich jesiennych gier z klamerkami to zabawa, w której ćwiczymy liczenie. Tym razem każda karta zawiera określoną liczbę różnych elementów. Dziecko przypina klamerkę przy właściwej liczbie. Z opracowanymi przeze mnie kartami ćwiczymy liczby 1 – 20

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Clothes Peg Autumn Numbers
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Clothes Peg der Hebst
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Clothes Peg Otoño
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Clothes Peg Automne

Bez nazwy-2-01Na zakończenie przypominam o mini konkursie, w którym możecie otrzymać fajny zestaw upominków. Na Wasze propozycje czekam jeszcze dokładnie tydzień, do 10.10.2017. Szczegóły znajdziecie tutaj Welcome Autumn. A moje wszyskie jesienne materiały czekają na Was w katerogii Autumn.

10 myśli w temacie “Jesienne gry z klamerkami”

  1. Ten pomysł na wykorzystanie klamerek jest świetny! Przy okazji dzieci usprawniają motorykę małą 🙂 Gdzie można znaleźć takie piękne tło, jakie jest na zdjęciach żeby druga strona kart również była estetyczna? 🙂

    Polubione przez 1 osoba

    1. Widzę, że zakupy pod kątem zajęć planujesz z dużo większym wyprzedzeniem, niż ja 😉 A papier do pakowania polecam – opłaca się i moim zdaniem dużo ładniej wygląda, niż z nadrukowanym wzorem.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s