Body parts, Inne gry i zabawy, Język angielski/English, Summer

End of the Year

Nareszcie zbliżają się upragnione wakacje! Ale przez nami jeszcze kilka „luźniejszych” lekcji. Co robić, gdy zrealizowaliśmy już materiał? Ja bardzo lubię karty pracy połączone rysowaniem i omawianiem prac. Dzisiaj mam dla Was kilka takich propozycji na przedwakacyjne zajęcia. Zapraszam!

END OF THE YEAR-01

Przygotowałam trzy nowe karty pracy. Jedną z nich możecie już znać – jest to „My bucket list”, na którą natknęłam się na Pintereście już w ubiegłym roku. Tak prezentują się oryginalne gotowe prace (zdjęcia Pinterest):

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Chciałam jednak od razu połączyć rysowanie z opisywaniem, więc przygotowałam swoją wersję, w której uczniowie rysują swoje wakacyjne plany a pod spodem opisują je. Na łopatce do piasku dziecko może zapisać swoje imię.

End of the Year worksheets-4

Kolejna karta pracy to aparat, który przypomina moją propozycję na pierwsze lekcje nowego roku szkolnego, tylko że tym razem próbujemy uwiecznić nasze wakacyjne plany. W obiektywie dzieci rysują swoje marzenia w z boku opisują je. Podobną kartę pracy bez napisów znajdziecie w moich wcześniejszych materiałach tutaj -> Back to school: part 2

End of the Year worksheets-3

Trzecia propozycja przybrała kształt loda na patyku. Tutaj zasada jest taka sama, jak w dwóch poprzednich wakacyjnych kartach pracy: rysujemy i opisujemy.

End of the Year worksheets-2

Karty do pobrania tutaj/Download here -> End of the Year worksheets

Kolejnym pomysłem na ostatnie zajęcia są gry typy Roll and draw. W tym roku szkolnym poza swoją wersją tej zabawy z rysowaniem stworków ( kliknij tutaj-> Roll a Monster ) bawiliśmy się w rysowanie trolli, które są bardzo „na topie” z powodu filmu animowanego Trolle -> Roll and draw: Trolls

Thumbnails2_67ade250-b249-4ff5-98a4-60cbb6651938Przygotowałam nową wersję tej gry – tym razem rzucamy kością i rysujemy słońce!

ROLL A SUN-2

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Roll and draw: Sun

Jeszcze jedną kartę pracy na zakończenie roku szkolnego dla drugich klas znajdziecie tutaj -> Second grade memories. 

Jak tylko pierwsze wakacyjne karty pracy będą gotowe, podzielę się z Wami efektami pracy dzieciaków.  A już w najbliższy wtorek będziemy pakować walizki na letni wyjazd! Stay tuned!

Reklamy

8 myśli w temacie “End of the Year”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s