Christmas, Domino, Games, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch

Christmas domino

Tradycje bożonarodzeniowe krajów anglojęzycznych są tak ciekawe, że warto poświęcić im więcej, niż tylko jedną lekcję. Dlatego dla swoich uczniów przygotowałam w tym roku kilka gier, które w ciekawy sposób pozwolą utrwalić słownictwo związane z Christmas. Jedną z tych gier jest domino.

6-01

Dla swoich uczniów przygotowałam dwie wersje tej gry. Na lekcjach w starszych klasach wykorzystam QR domino – tutaj dzieciaki nie tylko podają nazwy poszczególnych obrazków, ale również odczytują wyrazy ukryte w kodzie kreskowym. QR domino Christmas znajdziecie w dwóch wersjach językowych: angielskiej i niemieckiej.

bez-nawwwwzwy-1

Gra do pobrania tutaj/Download here -> QR domino Christmas
Gra do pobrania tutaj/Download here -> QR domino Weihnachten Deutsch

W szkole, w której pracuję, obowiązauje zakaz korzystania z telefonów komórkowych (dotyczy on uczniów), więc podczas zajęć wykorzystujemy mój.
Dla dzieci, któe jeszcze nie czytają przygotowałam  tradycyjną wersję domino

Gra do pobrania tutaj/Download here -> domino Christmas

Edit: Rok później postanowiłam dodać jeszcze dwie wersje tej zabawy: sześciokątne domino oraz grę z obrazkami i nazwami w języku angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim.
Sześiokątne domino bardzo podoba się dzieciom, to fajna odmiana od standardowej wersji tej zabawy. Przygotowałam 24 karty, które należy ułożyć stykającymi się bokami z takimi samymi ilustracjami.

doimno szesciokat Christmas
Gra do pobrania tutaj/Download here -> domino sześciokątne Christmas

Kolejną grę przygotowałam w aż czterech wersjach językowych.  Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Magdzie Szafraniec, hiszpańskie – Monice Bielawie, a francuskie – Urszuli Zarzyckiej. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik. W tej wersji łączymy nazwę z właściwym obrazkiem.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> domino Christmas
Gra do pobrania tutaj/Download here -> domino Navidad
Gra do pobrania tutaj/Download here -> domino Weihnachten
Gra do pobrania tutaj/Download here -> domino Noël

Moje inne materiały związane z Bożnym Narodzeniem czekają tutaj -> Christmas by Pomysły przy tablicy

Reklamy

6 myśli w temacie “Christmas domino”

  1. Ewelino, przepadam a Twoimi pomysłami :). Mam tylko jedną uwagę – czy Domino mogłoby nie mieć „Start” i „Finish”? 🙂 Dzięki temu nie będzie wiadomo do końca, kto wygrał, co niektóre dzieciaki zniechęca niestety…

    Polubienie

    1. Jasne, możesz zakleić napisy. Przyznam, że ja nigdy nie miałam takiego problemu i nigdy nikt nie podchodził do gry w domino na zasadzie wygrany/przegrany. Ale jeśli jest to problem w Twojej grupie, bo spokojnie możesz czymś zakleić te napisy 🙂

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s