Board games, Flashcards, Język angielski/English, Thanksgiving

Thanksgiving board game

Zaczęłam już myśleć o materiałach na lekcje bożonarodzeniowe i mało brakowało, a zapomniałabym o Dziękczynieniu! Lubię to święto, bardzo podoba mi się idea dziękowania nawet za te najmniejsze rzeczy. Dlatego również i w tym roku będziemy poznawać te tradcyje podczas lekcji języka angielskiego.

thanksgiving-01
W ubiegłym roku jako podsumowanie lakcji wykonaliśmy papierowe indyki (a coż by innego 😉 ). W tym roku również nie obędzie się bez symbolu tego święta, ale w innej postaci. Zagramy również w grę planszową.

I właśnie od tej gry zaczniemy teraz 🙂 Potrzebne będą pionki do gry, kości i minmalna 🙂 wiedza nt święta Dziękczynienia – dlatego gramy raczej na zakończenie zajęć. Rzucamy kością. Jeśli pionek stanie na obrazku – podajemy jego nazwę. Jeśli na pytaniu – czytamy je głośno i odpowiadamy na nie. Jeśli nie znamy odpowiedzi na pytanie lub nazwy obrazka – tracimy kolejkę. 

thanksgiving-borad-game

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Thanksgiving board game

Okazało się, że potrzebujecie również kart obrazkowych, więc załączam  flashcards 🙂
Edit: Rok później odświeżyłam karty obrazkowe poszerzając słownictwo. Opracowałam również mini flashcards, które z powodzeniem możecie wykorzystać do gazetek klasowych.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Karty do pobrania tutaj/Download here -> Thanksgiving flashcards

Karty do pobrania tutaj/Download here -> mini flashcards Thanksgiving

W zeszytach uczniowie wykonają rysunek indyka. Napierw należy odrysować kontur dłoni a potem pokolorować i dorysować takie części, żeby powstał indyk 🙂 Na piórach – placach dzieci wpisują, za chcą podziękować. 

img_20161108_152029

Na zakończenie wspólnie zrobimy indyka, który zagości na klasowej wystawie i będzie przypominał uczniom, że warto być wdzięcznym nawet za te najmniejsze rzeczy. Zdjęcie i pomysł ze strony U create.

thankful-turkey-headband
Przypominam, że informacje, które możecie wykorzystać podczas zajęć o Dziękczynieniu oraz link do padleta z inspiracjami znalezionymi przeze mnie w Internecie znajdziecie w pierwszym numerze mojego magazynu online tutaj -> Jesienne Pomysły przy tablicy. Wszystkie moje pomysły związane z Dziękczynieniem znajdziecie  tutaj -> Thanksgiving by Pomysły przy tablicy

Reklamy

16 myśli w temacie “Thanksgiving board game”

    1. Dokładnie. Wszędzie już pełno materiałów bożonarodzeniowych, ja sama już miałam gotowy pierwszy wpis związany z Christmas … ale zajrzałam do swojego planu i olśniło mnie, że jeszcze Thanksgiving przed nami 😉

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s