Thanksgiving board game

Zaczęłam już myśleć o materiałach na lekcje bożonarodzeniowe i mało brakowało, a zapomniałabym o Dziękczynieniu! Lubię to święto, bardzo podoba mi się idea dziękowania nawet za te najmniejsze rzeczy. Dlatego również i w tym roku będziemy poznawać te tradcyje podczas lekcji języka angielskiego.

thanksgiving-1766458_1280

W ubiegłym roku jako podsumowanie lakcji wykonaliśmy papierowe indyki (a coż by innego 😉 ). W tym roku również nie obędzie się bez symbolu tego święta, ale w innej postaci. Zagramy również w grę planszową.

I właśnie od tej gry zaczniemy teraz 🙂 Potrzebne będą pionki do gry, kości i minmalna 🙂 wiedza nt święta Dziękczynienia – dlatego gramy raczej na zakończenie zajęć. Rzucamy kością. Jeśli pionek stanie na obrazku – podajemy jego nazwę. Jeśli na pytaniu – czytamy je głośno i odpowiadamy na nie. Jeśli nie znamy odpowiedzi na pytanie lub nazwy obrazka – tracimy kolejkę. 

thanksgiving-borad-game

Thanksgiving board game

Okazało się, że potrzebujecie również kart obrazkowych, więc załączam  flashcards 🙂 

Thanksgiving flashcards

W zeszytach uczniowie wykonają rysunek indyka. Napierw należy odrysować kontur dłoni a potem pokolorować i dorysować takie części, żeby powstał indyk 🙂 Na piórach – placach dzieci wpisują, za chcą podziękować. 

img_20161108_152029

Na zakończenie wspólnie zrobimy indyka, który zagości na klasowej wystawie i będzie przypominał uczniom, że warto być wdzięcznym nawet za te najmniejsze rzeczy. Zdjęcie i pomysł ze strony U create.

thankful-turkey-headband

Happy Thanksgiving!

Advertisements

14 thoughts on “Thanksgiving board game

    1. Bardzo się cieszę z tego, że moje pomysły podobają się nie tylko moim uczniom i mi 😉 Postaram się falshcards wrzucić na bloga jutro, najpóźniej w czwartek 🙂

     Lubię

  1. Dokładnie. Wszędzie już pełno materiałów bożonarodzeniowych, ja sama już miałam gotowy pierwszy wpis związany z Christmas … ale zajrzałam do swojego planu i olśniło mnie, że jeszcze Thanksgiving przed nami 😉

   Lubię

  1. Dziękuję!
   Na Freepik można znaleźć świetne grafiki 🙂 Samo przekopywanie się przez nie zajmuje mi „pół życia” 🙂 ale warto, można znaleźć naprawdę fajne obrazki.

   Lubię

  1. Warto – Thanksgiving nie zawsze jest znane dzieciakom, więc warto znaleźć czas na przyblizenie im tej tradycji 🙂
   Nie robicie w przedszkolu żadnych świątecznych zajęć?

   Lubię

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s