Halloween: Fly swatter game

Zaczęło się jak zwykle niewinnie, czyli od przeglądania Pinteresta … a skończyło się na nocnym ślęczeniu przed komputerem 🙂 W oko wpadł mi świetny pomysł, który postanowiłam dostosować do swoich potrzeb, jeśli chodzi o konkretne słownictwo. Gra z wykorzystaniem pacek na muchy jest zapewne wszystkim znana, ale dzisiaj będziemy tymi packami … polować na duchy. 

halloween-1743227_1280

Inspiracją dla mnie tym razem było poniższe zdjęcie. Wykonanie tej gry jest po prostu rewelacyjne. Co więcej, pierwotne materiały wykorzystują rzepy, co na pewno świetnie sprawdza się szczególnie w młodszych grupach wiekowych.

18e38ca34f6682e30b126b14bd6a6c68

Jednakże ja sama mam już na ten rok górę materiałów na zajęcia o Halloween, dlatego poszłam na łatwiznę i zrobiłam tylko małe karty duszków z obrazkami związanymi z Halloween i moimi porzednimi materiałami – Bingo!flashcards, Memory oraz Double. Tak prezentuje się moja wersja 🙂

img_20161025_142655

Zasady zapewne są znane, ale żeby formalnościom stało się zadość … 🙂 Gracze trzmają packi na muchy, na podłodze rozkładamy wycięte i zalaminowane „duszki”. Zadaniem graczy jest „pacnąć” odpowiednią kartę w myśl zasady – kto pierwszy, ten lepszy. Uczniowie mogą rywazlizować indywidualnie lub w grupach.

Korzystam z tej zabawy w połączeniu z „normalnymi” flashcards, więc takie duszki będą fajnym urozmaiceniem dla moich uczniów.  

Gra po pobrania tutaj/Download here –> Halloween Fly Swatter Game

Możemy też wykorzystać mini duszki do innej zabawy. Przed zajęciami chowamy karty w różnych miejscach sali. Dzielimy uczniów na dwie grupy. Każda z nich otrzymuje listę słówek, do których musi odnaleźć flashcards. Która grupa jako pierwsza odnajdzie wszystkie karty ze swojej listy, wygrywa.

Macie inne pomysły na wykorzystanie takich małych flashcards?

halloween-1746354_180

Reklamy

8 thoughts on “Halloween: Fly swatter game

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s