BINGO, Halloween, Język angielski/English, Uncategorized

Halloween Bingo!

Halloween nadciąga wielkimi krokami. Najwyższa pora zacząć przygotowania do zajęć. Tydzień temu podzieliłam się z Wami swoimi pomysłami na gry w ramach tego tematu. Dzisiaj mam dla Was jeszcze jedne materiały – plansze do gry w BINGO!

14-01

Jak gramy w BINGO? Każde dziecko otrzymuje planszę oraz 9 małych karteczek (polecam karteczki z makulatury – ekologiczne i ekonomicznie). Następnie wszyscy zakrywają 3 dowolne obrazki na planszy. Teraz nauczyciel podaje angielskie nazwy poszczególnych obrazków. Dzieci, które wcześniej nie przykryły tego obrazka karteczką – przykrywają teraz pole z właściwym rysunkiem. Osoba, która pierwsza zakryje wszystkie obrazki na swojej planszy woła Bingo! i wygrywa zabawę.
Przygotowałam 12 różnych plansz, na których obrazki zawieszone są na pajęczynach 🙂 

Gra do pobrania tutaj/Download here –> BINGO! Halloween

Edit: W drugiej wersji BINGO! wykorzystuję również nowe grafiki. Na planszy znajdziecie 25 pól: 24 obrazki i środkowy napis FREE. Nauczyciel podaje nazwy obrazków a uczniowie zakrywają je karteczkami. Gracz który jako pierwszy zakryje wszystkie obrazki w pionie, poziomie lub po skosie woła Bingo! i wygrywa zabawę. Również w tej wersji opracowałam 12 plansz z różnymi układami obrazków.

Gra do pobrania tutaj/Download here –> BINGO! Halloween II

Informacje związane z Halloween oraz różne ciekawostki znajdziecie w pierwszym numerze mojego magazynu online Jesienne Pomysły przy tablicy.
Moje pozostałe pomysły na Halloween znajdziecie tutaj: Halloween by Pomysły przy tablicy

Reklamy

10 myśli w temacie “Halloween Bingo!”

    1. W pierwszej wersji jest to obojętne: wszyscy mogą dostać różne albo takie same, ponieważ i tak każdy potem wybiera trzy obrazki, które zakryje karteczkami przed rozpoczęciem zabawy. W drugiej wersji z 25 polami każdy gracz musi mieć inną kartę 🙂
      Koniecznie wypróbuj, dzieci bardz lubią grać w BINGO 🙂

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s