Treasure Island: part 2

Dzisiaj wracamy na wyspę skarbów. Tym razem przyświeca nam konkretny cel – odnalezienie pradawnego skarbu piratów! Szczęśliwym trafem w nasze ręce wpadła mapa, więc z osiągnięciem zamierzonego celu nie powinno być problemów 🙂 Gotowi? Ruszamy! 

black-1602436_1280

Podczas pierwszej części wyprawy Treasure Island: part 1 poznaliśmy historię tajemniczej wyspy skarbów. Odkryliśmy nowe słowa związane z tym miejscem. Graliśmy w Memory, Bingo! oraz Spin the Bottle. Teraz jesteśmy gotowi na kolejne zadania.

Zanim przejdziemy do głównego punktu wyprawy, sięgamy po telefony komórkowe i korzystając z odpowiedniej aplikacji wspólnymi siłami układamy QR domino.

 

 

QR domino Treasure Island

Następnie ćwiczymy spostrzegawczość i gramy w I spy – kto pierwszy policzy wszystkie elementy? 

i-spy

Gra do pobrania tutaj/Download here –> I spy Treasure Island

Teraz jesteśmy już gotowi na prawdziwe poszukiwania. Podążamy szlakiem wyznaczonym na starej mapie piratów, wprost do czekającego na końcu drogi skarbu.

Zasady gry są bardzo proste: uczniowie rzucają kością i poruszają się o daną liczbę oczek. Zrobiłam specjalną kość do gry w wersji do druku, więc możecie użyć zwykłej kości lub tej „niezwykłej” 😉

kosc-do-gry

Za każdym razem, gdy pionek  zatrzymuje się na polu z jakąś liczbą, uczeń musi szybko powiedzieć daną liczbę w języku angielskim. Jeśli pomyli się – traci kolejkę. Jeśli za długo zwlekają z odpowiedzią – wraca na pole, które zajmował poprzednio. Natomiast ten, kto stanie na „bombę” traci kolejkę. Wygrywa osoba, która jako pierwsza dotrze do skarbu, czyli pola z czerwonym krzyżykiem.

img_20160910_132805

Ja mapę wydrukowałam na kartkach z bloku zakupionego w sklepie Flying Tiger Copenhagen. Idealnie pasuje do tematu. Tak jak pisałam, gdy zobaczyłam ten blok, wpadłam na pomysł z mapą skarbów i całym tematem Tresaure Island. 

 

 

Jeśli nie macie takich kartek, możecie wydrukować kolorową wersję mapy na białym bloku technicznym albo w kolorze najpierw wydrukować wzór starego papieru i na nim nadrukować czarno – białą planszę do gry. 

 

 

Treasure Island board game

Mam nadzieję, że teraz jesteście już gotowi na 19 września i na Międzynarodowy Dzień Pirata. Udanej zabawy!

W następnym wpisie będę miała dla Was niespodziankę. Zatem … do wtorku! 😉

 

Reklamy

4 thoughts on “Treasure Island: part 2

  1. Świetne, mozna by jeszcze zrobić prawdziwy treasure hunt. Pokrywać wydrukowane skarby i przygotować instrukcje dla dzieci (tzw. Clues) w celu ich odnalezienia. Zależy jak liczne grupy ale dzieciaki uwielbiają treasure Hunt. Robiłam podczas półkolonii. Na Pinterest widziałam nawet taka wersje pirackiego treasure hunt.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s