Back to school, Język angielski/English

Back to school: worksheet

Najwyższa pora spojrzeć prawdzie w oczy – nieubłaganie nadciąga nowy rok szkolny 😉 Nauczyciele, którzy mieli dwa miesiące wolnego powoli wracają myślami do szkolnej rzeczywistości. Wracam i ja 🙂 school-01

Trzeba przecież przygotować się na pierwsze lekcje, bezpodręcznikowy okres. Co roku wrzesień niesie ze sobą to samo pytanie „Co robić podczas pierwszej lekcji nowego roku szkolnego?”. Nie chcemy przecież powtarzać się. Nie ma co liczyć na to, że uczniowie nie będą pamiętać, co robiliśmy dokładnie rok temu. Co to, to nie. Bądźcie pewni, że zaraz wszyscy (może prawie wszyscy 😉 ) zawołają „Ale to już było!”

Tak więc trzeba brać się do pracy tak, żeby zaproponować dzieciakom coś nowego. Symbolem kojarzonym z powrotem do szkoły jest m.ni. szkolny autobus. I to właśnie on posłużył mi za wzór przy wykonywaniu karty pracy. 

0002 (4)Karta do pobrania tutaj/Download here –> Back to school bus

Dzieciaki uzupełniają kartę pracy Back to school rysunkami: This is me, My family, Best friend, Favourite food, Favourite toy. Na zakończenie prezentacja prac i krótkie omówienie. 

Kolejną kartę pracy do tematu Back to school mojego autorstwa znajdziecie w pierwszym numerze Englishland, który pojawi się już w pierwszym tygodniu września. Filmik promujący ten projekt możecie zobaczyć tutaj.

Więcej pomysłów na pierwsze wrześniowe lekcje już wkrótce! 

4 myśli w temacie “Back to school: worksheet”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s