Język angielski/English, Uncategorized

Easter is here!

Easter is coming! W związku z tym na lekcjach angielskiego dzieciaki wybierają się na polowanie 🙂

grafika do wpisDwo-01

Lekcję przed planowanymi zajęciami nt Easter Egg Hunt powiedziałam dzieciakom, że po lekcji w sali zostawię na parapecie marchewki i na następnych zajęciach zobaczymy, co się z nimi stanie. Oczywiście dzieci miały swoje pomysły – zgniją, coś z nich wyrośnie, ktoś je zje, zabierze je pani sprzątająca 😀 itp. Przed rozpoczęciem następnej lekcji rozkładam przed drzwiami sali ślady łapek królika (oczywiście tak, żeby dzieci tego nie widziały).

IMG_20160319_161642

Następnie przed drzwiami do sali zastanawiamy się, kto mógł zostawić takie ślady i dlaczego ten ktoś wszedł do naszej sali … Na biurku znajdujemy tajemniczą kopertę z wiele wyjaśniającym listem 🙂 Kopertę zrobiłam sama, list znalazłam w Internecie.

Po krótkiej rozmowie nt tradycji Easter egg hunt przechodzimy do działania. Dzieciaki uzbrojone w koszyczki udają się na poszukiwania czekoladowych jajeczek schowanych w różnych miejscach sali.

Do wprowadzenia słownictwa używam ślicznych  flashcards z Head Full of Ideas flashcards tutaj. Zrobiłam tylko osobne napisy, ponieważ lubię bawić się z dziećmi w dopasowanie podpisów do obrazków (mam nadzieję, że dzieciaki również to lubią 😉 ).

Każdy uczeń wkleja do zeszytu 6 obrazków związanych z nowo poznanym słownictwem  oraz przykleja  pod każdym z nich odpowiednie wyrazy (lub sam podpisuje – w zależności od wieku) .

Easter

Kolorując obrazki oglądamy świetny filmik A very special Easter, który znalazłam dzięki  http://angdlakazdego.blogspot.com/ – dzięki za fajny pomsył!

Na zakończenie każdy rysuje swojego króliczka – korzystam z planszy, którą znalazłam kiedyś tutaj. Bardzo fajny pomysł, dzieci świetnie bawią się rysując swoje Easter bunnies.

0001 (5)

Tak w skrócie przebiega nasze wielkanocne polowanie 🙂

IMG_20160319_170405

Reklamy

4 myśli w temacie “Easter is here!”

  1. Plansza to naprawdę świetny pomysł – nie znalazło się ani jedno dziecko, któremu nie spodobało się rysowanie swojego króliczka. A przy okazji możemy poćwiczyć słownictwo związane z częściami ciała 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s