Food, Games, Inne gry i zabawy, Język angielski/English, Uncategorized

Very hungry hippo

Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad nowym sposobem na utrwalanie słownictwa związanego z jedzeniem. Very hungry hippo jest świetnym pomysłem na urozmaicenie lekcji.

seagull-1454682_1280

Do wykonania głodnego hipopotama zainspirował  mnie wpis na blogu Mambiatki tutaj -> Hippo vocabulary gameW zawiązku z tym, że każdą lekcję prowadzę w innej sali – potrzebowałam jednak mniejszej i bardziej mobilnej opcji – wykorzystałam pudełko po kapsułkach do prania 🙂 Głowę zwierzątka odrysowałam od szablonu znalezionego w Internecie i zalaminowałam – podobnie, jak zrobiłam to z napisem na pudełku. Wykorzystałam karty obrazkowe, których używam w czasie lekcji. Wydrukowałam je w mniejszym rozmiarze i oczywiście zalaminowałam. Z pomysłu Mambiatki „pożyczyłam” jeszcze małe  karty hipcia (wydrukowałam takie 4 do całego zestawu). Karty wkładamy do pudełka.

Ja korzystam z hipopotama na dwa sposoby:

  1. Na rozpoczęcie lekcji dzieci witają się ze zwierzakiem Hello hippo! How are you? Następnie każdy po kolei losuje kartę obrazkową i podaje nazwę w j. angielskim. Ten, kto odpowie poprawnie – zatrzymuje kartę, a kto się pomyli – odkłada ją z powrotem. Osoba, która wylosuje kartę z hipopotamem mówi rymowankę, której uczyliśmy się na lekcji:

Can I have some pasta?
Can I have some rice?
Can I have some chicken?
For my lunch?
Can I have some salad?
Can I have some eggs?
Can I have some bacon?
Munch, munch, munch!

Wygrywa osoba, która będzie miała najwięcej obrazków.

2. Na zakończenie lekcji losujemy kilka kart obrazkowych  – zadaniem dzieci jest ćwiczenie pisowni tych wyrazów w zeszytach do słówek j. angielskiego.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Do hipcia dołączyła małpka, która „pracuje” 🙂 z pierwszymi klasami. Również do jej wykonania użyłam pudełka po kapsułkach do prania.

Małpka najbardziej lubi jeść banany i psocić. Zabiera nam karty obrazowe (nie tylko związane jedzeniem), dlatego na początku lekcji sprawdzamy co tym razem małpka schowała przed nami 🙂

Przygotowałam również kilka kart z obrazkami małpki – ten, kto wylosuję taką kartę wykonuje polecenie nauczyciela np. Count to ten, Clap your hands, Touch your head itp.

very hungry monkey

Reklamy

2 myśli w temacie “Very hungry hippo”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s