Games, Inne gry i zabawy, Język angielski/English, Uncategorized

KABOOM!!!

Dzisiaj chciałam podzielić się zabawą Kaboom!!!. Uwielbiają ją dzieci w każdym wieku. Jej wykonanie jest bardzo proste a sama gra zajmuje bardzo mało miejsca.

grafika do wpisDwo-01

Nazwa zabawy pochodzi z bajki Pingwiny z Madagaskaru, w której jeden z pingwinów – Rico – często chce coś wysadzić, wyjmuje laskę dynamitu i  mówi „Kaboom”.

Przygotowanie gry

Do gry potrzebne będą wyrazy z wybranego przez nas kręgu tematycznego zapisane na karteczkach. Słowa zapisujemy w języku polskim, nie angielskim. Jednym z wyrazów musi być KABOOM!!!  (do jednego zestawu drukuję 1 – 3 wyrazy KABOOM – w zależności od tego, ile słów znajduje się w jednym zestawie. Im więcej słów, tym więcej KABOOM). Wyrazy drukuję na kolorowych kartkach, wycinam i laminuję. Fajnym pomysłem jest również zapisanie nazw na drewnianych patyczkach.

IMG_20160618_152733

Tak przygotowane karteczki/patyczki wkładamy do kubka albo kolorowej torebki.

Zasady gry są bardzo proste. Dzieci siedzą w kole, podają sobie kubek i po kolei losują po jednej karteczce/patyczku. Uczeń pokazuje kartkę wszystkim i podaje nazwę w języku angielskim. Jeżeli odpowiedział dobrze – zatrzymuje karteczkę, jeśli nie – odkłada karteczkę do pozostałych. Kolejne dzieci kontynuują zabawę dopóki ktoś nie wylosuje karteczki/patyczka z napisem KABOOM!  – wtedy dziecko głośno woła KABOOM! a pozostali uczniowie wyrzucają do góry wszystkie karteczki Uczeń, który wylosował karteczkę/patyczek ze słowem „kluczem” musi je jak najszybciej pozbierać. I gra rozpoczyna się od nowa …

Reklamy

2 myśli w temacie “KABOOM!!!”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s